AVIF БИОЦЕЛУЛОЗНА МАСКА ЗА ВРАТ 10 g: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

AVIF БИОЦЕЛУЛОЗНА МАСКА ЗА ВРАТ 10 g            
 

AVIF биоцелулозна маска за врат

Маска 3. генерација

Оваа маска го негува вратот и ги намалува знаците на стареење. Био-наноцелулозната маска ја подмладува кожата на вратот и ја прави еластична. Содржи 17 природни билни екстракти, хијалуронска киселина, колаген, аденозин кој длабински хидрира, ја враќа еластичноста и ја негува кожата. Состојките од оваа маска се слични на маската за подмладување на лицето.

Препорака:

Правете еден третман неделно, четири недели по ред, а потоа продолжете го третманот еднаш месечно.

Како се користи:

Темелно исчистете го и исушете го пределот околу вратот. 

Маската е поставена помеѓу два слоја. Отстранете го тенкиот слој, наместете ја маската на вратот, а потоа отстранете го пластичниот апликатор. Оставете да делува 20-30 минути. Потоа, отстранете ја маската, а преостанатата течност распоредете ја по целиот предел на вратот.

Да не се мие.

За кожа која има знаци на стареење.

Може да ви се допадне и...


 

AVIF биоцелулозна маска за врат

Шифра на артиклот: 102935  -  Пакување: 10,00 г  -  Цена за 100 г: 2.990,00 ден

14
299,00 ден
349,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка