Свелто појас: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

Свелто појас

Намена

Појасот има моментален или долготраен ефект. Моментално го покрива вишокот маснотии и не е видлив под облеката. Но, тоа не е се. Со редовното носење за време на активностите како што се шетање, трчање, возење точак, аеробик или фитнес тренинзи, појасот делува како сауна што резултира со долгорочно губење на масните наслаги. Исто така помага при фиксирање на 'рбетот и придонесува за правилно држење на телото.

Примена

Неопренскиот свелто појас фиксира и останува невидлив под облеката.
Појасот едноставно се прицврстува околу половината и може да се носи секаде. Може да се носи на работното место или додека завршувате неко обврски, но најефикасен е кога се носи за време на физичка активност затоа што го согорува вишокот на течности од организмот. Резултатите ќе бидат видливи за краток период!

Svelto2

Делување

Моментален ефект:
Свелто појасот е дизајниран без напор да го прикрие вишокот на масни наслаги.

Долготраен ефект:
Нашата цел не е само моментален ефект. Делувањето на свелто појасот има и долгорочен ефект. Со редовното носење во текот на денот, особено за време на некоја активност како што е пешачење, домашна работа, градинарство или интензивен тренинг обемот на половината се намалува. Појасот делува како сауна. Телото ги отстранува токсините и ги топи масните наслаги. Кожата станува поцврста, а целулитот се намалува.

Свелто појасот истовремено ги намалува болките во долниот дел од половината. Појасот ја фиксира и ја држи цврсто половината, а со тоа се намалуваат болките и притисокот.

Одржување

Одржување: Перење на na 40°.
Забрането е машинско перење, пеглање и хемиски третман.

Пакување и состав

Пакувањето содржи еден свелто појас, универзална должина 100 см, а ширина 20 см. Може да се растегне до должина 115 см.
95% Chloropren, 5% Polyamid.

Svelto1

Совет

Користењето на Свелто појасот се препорачува и од Мр. Спец. Драгољуб Коциќ, специјалист интернист.
“Прекумерната тежина претставува и здравствен проблем, а не само естетски. Враќањето на идеалната тежина е нужно. Намалувањето на тежината за 10% го подобрува здравјето за 50%! Свелто појасот на Био Клиника овозможува зголемено потење, дури за 10 пати повеќе од нормалното. Потењето го поттикнува топењето на мастите во пределот околу стомакот, бедрата и половината.”

 

Свелто појас

Свелто појасот се користи за контрола на телесната тежина како и за правилно држење на телото - компресивен корсет и фитнес појас за слабеење!

Шифра на артиклот: 101010  -  Пакување: 1,00 ком  -  Цена за 100 ком: 59.900,00 ден

40
599,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка