AVIF БИОЦЕЛУЛОЗНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

AVIF БИОЦЕЛУЛОЗНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ            
 

AVIF биоцелулозна  anti age маска за лице

Најдобар  anti age третман за лице

Добро е познато дека жените од Кореа “не стареат” и во зрелите години кожата им изгледа свежа, млада и добро хидрирана. Нивната тајна не е само во добрите гени, туку и во квалитетната нега за кожа.
Иако често  велиме дека живееме во забрзан свет и никогаш немаме време, понекогаш е потребно да одвоиме време само за себе и да и овозможиме на својата кожа на лицето совршен третман. Покрај секојдневната нега од  хидратантната крема, маската за лице претставува вистински wellness третман за длабинска нега, со која кожата ќе биде здрава и блескава. 

Оваа маска делува интензивно против стареење и и овозможува lifting на кожата, благодарение на нејзините клучни состојки. Функционалната маска против брчки содржи колаген и високо нутритивен серум против стареење, кои ја прават кожата мека и еластична. 17 природни состојки и хијалуронска киселина, за смирувачка и хидратантна нега во исто време!
Убавата и негувана кожа е најважниот показател за човечката убавина.
Природна маска за лице – решение кое низ годините се покажало ефикасно, функционално и прифатливо. 

Маска 3. генерација

Оваа маска е дизајнирана за подмладување и враќање на еластичноста на кожата. Има тродимензионална нано структура, слична на човечката кожа. Содржи 17 билки од алпските предели, како и аденозин и колаген.
Не содржи никакви штетни супстнации


Препорака:

Правете еден третман неделно, четири недели по ред, а потоа продолжете го третманот еднаш месечно.

Како се користи:

Темелно исчистете го и исушете го лицето.
Маската е поставена помеѓу два слоја. Отстранете го тенкиот слој, наместете ја маската според контурите на лицето, а потоа отстранете го пластичниот апликатор. Оставете да делува 20-30 минути. Потоа, отстранете ја маската, а преостанатата течност распоредете ја по целото лице.

Да не се мие.

За кожа која има знаци на стареење.

Може да ви се допадне и...


 

AVIF биоцелулозна  anti age маска за лице

Шифра на артиклот: 102945  -  Пакување: 23,00 г  -  Цена за 100 г: 1.300,00 ден

14
299,00 ден
349,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка