ЈАМАМОТО ЗА КОЛЕНО 2 ПАР.: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ЈАМАМОТО ЗА КОЛЕНО 2 ПАР.            
 

Yammamoto магнетен појас за двете колена

Намена

Магнетниот појас за колено ги намалува ревматските тегоби, болките, грчевите, отоците и ја подобрува циркулацијата.

Примена

Појасот едноставно се фиксира на коленото и е удобен за носење. Не е видлив под облеката и не го отежнува движењето.Делување

Концентрираната топлинска енергија во магнетите ја намалува вкочанетоста и овозможува подобра подвижност на зглобовите и мускулите на коленото. Долгорочно постепено ја намалува болката.

За методата

Магнетот има свое сопствено магнетно поле. Магнетите се применуваат во секојдневниот живот, вклучувајќи ги компјутерите, кредитните картички, играчките, компасите, како и во медицината. Познато е истражувањето на Томас Скалак, експерт во областа на микроциркулацијата и делувањето на магнетите за подобрување на проток на крвта. Неговите истражувања потврдуваат дека примената и на најмал магнет може да предизвика опуштање на крвните садови, со што се стимулира протокот на крвта. Голем број негови експерименти потврдија дека примената на магнетите го забрзува процесот на лекување и намалување на болките.(Не) Препорачуваме

Се препорачува да се носи при ревматкси тегоби, отоци, болки, грчеви во нозете, а може да се носи и како поптора при движење. Се препорачува постојано носење најмалку 5 часа во текот на денот.

Не се препорачува носење на магнетниот појас кај лица кои имаат вграден пејсмејкер.

Пакување и состав

Пакувањето содржи два Yammamoto магнетни појаси.
Состав: 32 биомагнети, надворешен дел - 75% памук, 25% еластин, постава - 65% полиестер, 35% памук. Се препорачува да се пере на 30 °C.

Совет

Без разлика дали имате болки или не, се препорачува секогаш да се размрда коленото пред да правите нагли движења како што се скокање, трчање, возење велосипед. Коленото е од исклучителна важност, затоа секогаш мора да сме многу внимателни.

 

Yammamoto магнетен појас за двете колена

Магнетен појас за колено со 32 магнети кои се распределени да го покриваат целото колено и да ја блокираат болката.

Шифра на артиклот: 102145  -  Пакување: 2,00 ком  -  Цена за 100 ком: 99.900,00 ден

23
1.998,00 ден
2.598,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка