MEDO HAIR ШАМПОН: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MEDO HAIR ШАМПОН            
 

MEDO HAIR ШАМПОН (200 мл)


СПРЕЧЕТЕ ГО ПАЃАЊЕТО НА КОСАТА!


Неверојатни резултати
за кратко време...


Го стимулира скалпот
Овозможува ново растење на косата
Го ревитализира коренот на косата и го забрзува нејзиниот раст
Природно ја подобрува циркулацијата на крвта на скалпот

Косата повеќе не ви расте како порано, не е густа и страдате поради тоа? Желбата на скоро секоја жена е да има долга и густа коса. Дополнителен проблем ви претставува честото опаѓање на косата, косата е тенка и нездрава? Многу жени немаат трпение да чекаат да им порасне косата и користат скапи додатоци кои ја уништуваат косата и скалпот. После вадењето на додатоците косата е сува, ослабена и кршлива па често доаѓа до нејзино паѓање.

За да го избегнете тоа, ви препорачуваме користење на Medo Hair шампонот кој го поттикнува растењето на косата. Во комбинација со тоникот, вашата коса ќе добие нов изглед. Овие препарати се многу поефтини, поздрави и не ја уништуваат косата. Токму спротивно, ја негуваат и ја прават поцврста. Овој вид на препарати се природни и не и штетат на косата.

КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА НА ЛЕТО?

Со доаѓањето на сонцето и топлите денови може да уживаме во море и на плажа, но не смееме да заборавиме на својата коса. Косата природно паѓа, особено сезонски и тоа во април и август. За да имате здрава коса и после летото, во овој период мора да посветите посебна грижа за својата коса. За убава и негувана коса потребно е да користите квалитетни препарати во текот на целата година. Шампонот и тоникот нека ви бидат основен дел за нега на косата.

MEDO HAIR ШАМПОН

Комбинација од природни состојки за подолга, посилна и коса полна со живот. Содржи кофеин кој може да го поттикне метаболизмот и да го зголеми растењето на фоликулите. Овој тоник многу лесно се нанесува со масажа на влажна или сува коса и на темето.


ЗА ЖЕНИ И ЗА МАЖИ!

Може да ви се допадне и...


 

MEDO HAIR ШАМПОН (200 мл)

Третман против опаѓање на косата

Шифра на артиклот: 102482  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 349,50 ден

30
699,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка