PERFECT EYE СПРЕЈ ЗА КАПАЦИ 18 ml: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PERFECT EYE СПРЕЈ ЗА КАПАЦИ 18 ml            
 

PERFECT EYE СПРЕЈ  за капаците 18 мл

Спрејот за капаците се користи за третирање на пределот околу очите, за ублажување на непријатното чувство предизвикано од надворешните влијанија како што се сувиот воздух, чувството на пецкање, боцкање и солзење на очите. Овој производ го навлажнува, смирува  и опушта пределот околу очите. Го победува заморот и иритациите. За повремено брзо освежување на очите. Офталмолошки тестирано (сертифицирано добра подносливост).

Сувите очи го отежнуваат вашиот живот?


После 50. години, голем број личности страдаат од суви очи.
Болка, иритација и пецкање се типични симптоми: доколку  видот ви се влошува веќе подолго време или ви се појавуваат светки пред очите кога гледате околу себе или пак имате проѕирен вел пред очите и не ги гледате чисто предметите...
Немојте да чекате вашиот вид да дехидрира.
Фактори кои доведуваат до суви очи:
•  Сув воздух во просториите во кои се користи клима или централно парно греење
•  Гледање телевизија подолго време или работење на компјутер
•  Чад од цигари
•  Носење контактни леќи
•  Конзумирање на различни лекови
•  Хормонално пореметување, недоволен внес на течности.

Имате чувство на боцкање, како песок во очите?

Нормално е, имате суви очи. Како што старееме, оваа појава е се поизразена и може да допридонесе драстични проблми со очите. Сувите очи ви го влошуваат видот, делуваат на оксидативниот стрес на очите, а тоа доведува до дегенерација на видот. Очниот стрес ја уништува мрежницата.

Medosan Perfect Eye спреј за суви и иритирани капаци

Главни активни состојки: Билната суровина која што ја користиме е од органско производство во Швајцарија. Липозоми за козметичка нега на капаците ( средтсво за влажнење: глицерин, сорбитол, лецитин).


Дејството на Perfect Eye спреј со липозоми: Липозомите овозможуваат подобро впивање, продирање и распрснување на активните состојки.
•Липозомите се прскаат во мала количина на затворени капаци
•Тие мигрираат преку работ на капакот, каде што се стабилизира  липидниот слој.
•Липидниот слој е недопрен во текот на 5 часа
•Солзењето на очите е значително намалено
•Повторно може да се создадат солзи и се намалуваат симптомите на суви очи.
•Офталмолошки тестирано
•Соодветно за личности кои носат контактни леќи
•Соодветно и лесно за примена, едноставно се прска на затворени капаци 
•Соодветна димензија – секогаш може да го носите со себе
•Овозможува моментално олеснување

Практична примена: прснете на затворени капаци


Прснете 1-2 пати на капаците од очите, на одалеченост од 10-20 см. Спрејот за капаците може да се користи неколку пати дневно според потребите. Соодветен е за лица со контактни леќи. Не ја размачкува шминката. Задржете ги очите затворени најмалку 5 секунди за да можат липозомите да стигнат до работ на капакот. Не прскајте во отворени очи. Доколку дојде во директен контакт со окото, нежно мијте  го со вода неколку секунди. 

Пакување 18 мл

 

PERFECT EYE СПРЕЈ  за капаците 18 мл

Шифра на артиклот: 215507  -  Пакување: 18,00 мл  -  Цена за 100 мл: 8.327,78 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка