МЕДОБАЛАНС: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

МЕДОБАЛАНС            
 

MEDOBALANCE 225 gr

Револуционерен третман за вашето здравје! 

Во денешно време голема е неизвесноста, стравот за иднината и нашето здравје, стабилноста на нашите работни места т.е. грижата како да продолжиме нормално да живееме. Таквата состојба не плаши и негативно влијае врз нашите мисли, а знаеме дека стресот и стравот доведуваат до разни болести.

На кој начин до добро здравје?

Пред се, потребно е да размислувате позитивно,  да се потсетите на убавите моменти и успеси, а  негативните вести  да ги избегнувате колку што можете, за да не создаваат дополнителен стрес. Треба да работите на себе, да се храните квалитетно, да се одмарате, да се грижите за хигиената, редовно да вежбате и да ја вратите рамнотежата на вашето тело.
Го препорачуваме MedoBalance третманот со кој ќе ја вратите вашата енергија, сила и виталност.

 

Вратете се во живот со MEDOBALANCE

Нова енергија, нова сила, нова виталност

Посебна алкална мешавина која вклучува: Магнезиум, Калуим, Калциум, Натриум, Цинк, Манган и Селен – неопходни минерали за здрав организам
MedoBalance содржи комбинација на активни состојки кои се потребни на нашиот организам: Магнезиум, Калуим, Калциум, Натриум, Цинк, Манган и Селен... со редовно користење на MedoBalance ќе обезбедите повеќе виталност и енергија. Дајте му на вашиот организам помош во облик на додатокот на храна MedoBalance и ќе имате повеќе сила, енергија и виталност. Ќе ги спречите грчевите во мускулите, заморот и недостатокот на минерали и истовремено со помош на оваа алкална мешавина ќе го зголемите имунитетот.


Со намалување на киселоста во организмот ќе добиете нова енергија

Нашето тело содржи 60% вода. За да биде здраво, мора да биде во алкална состојба. Таа состојба постојано се менува, во зависност од храната која што ја јадете и пиете. Кога организмот е во неурамнотежена состојба, метаболизмот успорува, се зголемува телесната тежина и побрзо старееме. Стресот, недостатокот на телесни вежби и лошата исхрана придонесуваат во неурамнотеженоста во телото. Колку повеќе киселост има во телото, чувствувате повеќе замор.  Често пати тоа е предизвикано и од  разни диети и изгладнување кои го оптоваруваат нашето тело и ја зголемуваат киселоста во организмот. Вишокот на киселина кои телото не може да ги неутрализира и разгради привремено се складираат во врзното ткиво, бубрезите, жолчката, зглобовите и крвните садови. Ова складирање може да доведе до артритис, артроза, стеснување на крвните садови и висок крвен притисок.

MedoBalance за отпорност на организмот и отстранување на напнатоста и нервозата

Калциумот и магнезиумот се минерали кои што нашиот организам ги содржи во најголеми количини. Воглавно се наоѓаат во коските и забите, но ги има и во мускулите, јетрата и останатото меко ткиво. Магнезиумот, калциумот и калиумот делуваат на општата рамнотежа во организмот, а со додаток на цинк, селен и манган го зголемуваат имунитетот.


MedoBalance минералите за добро функционирање на организмот

Помагаат кај исфрлањето на токсините од телото, особено оние предизвикани од стрес. Научниците велат дека се антидоти ( противотрови) против токсините. Делуваат позитивно и на слабеењето и исфрлањето на токсините, а маснотиите од телото ги претвораат во енергија.
Денес, повеќето од нас имаме недостаток на минерали благодарение на надворешните околности, загадувањето и стресните услови за живот. 

Намалување на грчевите

Кај тешката физичка работа количината на минерали во организмот се намалува и тоа предизвикува грчеви во стомакот, нервоза, потешкотии во спиењето и мигрена. MedoBalance третманот  се препорачува за надокнадување на недостатокот на важните минерали.

Учествува во здравјето на коските

Магнезиумот, калциумот и калиумот се најважните минерали во структурата на коските. MedoBalance содржи и цинк, манган и селен за зголемување на имунитетот и борбата против артрозата, болки во зглобовите и остеопороза.
Минералите во MedoBalance го регулираат артерискиот притисок и го намалуваат високиот притисок.

 

MEDOBALANCE 225 gr

Вратете ја својата енергија, сила и зајакнете го својот имунитет!

Шифра на артиклот: 216128  -  Пакување: 225,00 г  -  Цена за 100 г: 266,22 ден

Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка