УРАСАН КАПСУЛИ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

УРАСАН КАПСУЛИ            
 

Капсули Урасан Плус

Намена

Капсулите Урасан плус се препорачуваат при често и отежнато мокрење и зголемена простата. Тие ви овозможуваат здрава простата и подобрување на потенцијата.Примена

Испијте две капсули дневно пред оброк. Се препорачува да се пијат три месеци без прекин.

Делување

Благодарение на екстрактот од семки од тиква простатата се намалува и се регулира мокрењето. Мочниот меур е олеснет, а болките се намалени благодарение на против-воспалителните својства на семките од тиква и витаминот Е. Со редовното конзумирање на овие капсули простатата се намалува, потенцијата се подобрува, а болките се неутрализираат.Главни активни состојки

Тиквата се одгледува поради плодот, но и поради семките. Истражувањата покажаа дека дека во подрачјата каде што редовно се конзумираат семки од тиква, има помалку личности кои страдаат од простатата. Повеќето научни докази говорат за заштитниот ефект врз појавата на бенигна хиперплазија на простатата. Заслужна за тоа е единствената комбинација од цинк, лигнани и фитостероли содржани во семките од тиква. Содржат и протеини кои се добар извор на незаситени масни киселини (омега 6 и омега 3) и помагаат при покачен холестерол и го намалуваат “лошиот” ЛДЛ холестерол. Слично како и кај семките од сусам, семките од тиква се одличен извор на магнезиум и придонесуваат до нормална функција на мускулите и нервниот систем. Благодарение на бакарот и селенот се заштитуваат клетките од оксидативен стрес. Цинкот е еден од најзначајните минерали за одржување на здрави мускули и коски. Витаминот Е овозможува нормална работа на мускулите и го зајакнува имунитетот.

Препорачуваме

Се препорачува при воспаленија на простатата (prostatitis), бенигна хиперплазија на простатата (BPH-бенигно зголемување на простатата), при често и болно мокрење и при намалена сексуална желба, но и за превенција.Пакување и состав

Пакување: 60 капсули.
Состав: Прав и екстракт од семки од тиква, витамин Е, цинк, малтодекстрин, капсула (желатин, боја, silicon dioxide).

Совет

До 50-тата година од животот скоро 50% од мажите се соочуваат со проблемите на бенигна хиперплазија на простатата (BPH-бенигно зголемување на простатата), а помеѓу 60. и 70. години дури 75%. Тој проблем не поминува сам и потребно е секојдневно конзумирање на додатоци на исхрана или промена на животните навики, за да не се влоши состојбата.

 

Капсули Урасан Плус

Капсули на база на семки од тиква и витамини за здрава простата.

Шифра на артиклот: 216106  -  Пакување: 60,00 ком  -  Цена за 100 ком: 1.165,00 ден

30
699,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка