ImmunoFit HOLUNDER: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ImmunoFit HOLUNDER            
 

Immunofit Капсули од бозел, 60 капусли

Природен третман против воспаленија на дишните патишта и респираторни проблеми

СПРЕЧЕТЕ ГИ ВОСПАЛЕНИЈАТА НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА НА ВРЕМЕ


Епидемијата на воспаление на дишните патишта започнува со почеток на есента, се развива постепено и трае се до пролетта. Станува збор за заболување на долните, длабоки делови на дишните патишта. Најчесто се јавува кај постарите луѓе над 65 години, а предизвикана е од разни бактерии и микро организми, како што се вируси. Болеста се препознава по силната и долготрајна болка во градите, но е препознатлива и по други симптоми слични на грип или настинка.

За една од најлековитите билки во Европа, Хипократ потврди дека може да ги замени сите лекови на земјата... бозел:
- Го чува здравјето
- Помага при воспаленија на градите, воспаленијата и инфекциите на грлото
- Го зајакнува имунитетот, има антивирусно и антимикробно дејство
- Го чисти организмот


Можеме ли да влијаеме врз здравјето на нашите дишни патишта?

Одржувањето на здрав и силен имунитет е важно во текот на целата година, особено кон крајот на летото, во текот на есента и пролетта. Настинката, грипот, кашлицата, болки во грлото и воспаленијата на дишните патишта се состојби кои може лесно да се ублажат, превенираат или намалат со правилно користење на КАПСУЛИТЕ КОИ ГИ ШТИТАТ ВАШИТЕ ДИШНИ ПАТИШТА.

Бозелот го ублажува бронхитисот, астмата и помага при алергија

Природата располага со многу билки, кои во минатото биле единствен лек на кој човекот можел да смета. Многу лековити билки не се користат повеќе, но една од ретките кои се користи дефинитивно е бозелот. Повеќе од четири илјади години човекот го користи бозелот поради неговите исклучително лековити својства. Бозелот се користи како сок, сируп или чај. Лековит е од коренот до цветот. Бозелот делува како природен диуретик, а успешно помага и при внатрешните инфекции како што се грип, настинка, вируси, респираторни проблеми, иритации на кожата и слично.

ImmunoFit капсули од бозел

Доколку почувствувате дека имате грип, не грижете се, бидејќи за грип и настинка ви ги нудиме капсулите ImmunoFit. Едноставни се за користење, а имаат моќна природа во себе. Делуваат превентивно, но и доколку болеста е веќе појавена. Ги ублажува и намалува сите тегоби и го олеснува дишењето.Капсулите се одлични за астма , воспаление на дишните патишта, за искашлување.Бозелот има детоксикациско дејство, ги излачува токсините од лимфните жлезди. Освен тоа, помага при отстранување на слободните радикали од нашето тело, штитејќи не од канцерогени заболувања.
Бозелот се користи против акни, чиреви, коњуктивит и кожни осипи. Освен што делува како природен лаксатив, бозелот е добар диуретик и ги чува здрави бубрезите. Често се користи во ситуации кога е потребно потење, при отоци на нозете или абдоменот.


 

Immunofit Капсули од бозел, 60 капусли

Природен третман против воспаленија на дишните патишта и респираторни проблеми

Шифра на артиклот: 215518  -  Пакување: 60,00 ком  -  Цена за 100 ком: 1.498,33 ден

10
899,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка