АНАНАС БРОМЕЛИН КАПСУЛИ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

АНАНАС БРОМЕЛИН КАПСУЛИ            
 

Ananas Inulin капсули


Нови капсули за губење на тежината произведени и дистрибуирани во Европа

Изгубив 7 кг во првата недела без диети и се чувствувам прекрасно6 точки за ова брзо губење на тежината

Без раздразливост поврзана со одрекувањето
Без нуспојави, 100% природно и сигурно
Без планови кои мора да ги следите
Без диети и броење на калории
Без кофеин
Без вежбање, губењето на тежината е автоматски


Да, можете да изгубите 10, 20, 30 и повеќе килограми благодарение на овие капсули кои содржат концентрирана количина состојки за слабеење на база на ананас: бромелин. Ананасот повеќе од 20 години е познат по своите својства на слабеење.
Со ананас, колку што повеќе јадете, повеќе губите на тежината. Секој пат кога јадете вие слабеете. А, доколку се сомневате како е тоа возможно, знајте дека се е научно докажано.

Неверојатниот ензим ”bromelin” содржан во Ananas Inulin апсорбира 900 пати повеќе маснотии од својата тежина.

Да, тоа е многу едноставно. Ананасот е наречен негативна калорија. Кога јадете, ќе ја уништите противредноста во апсорбираната храна 900 пати од својата тежина. Но, како секојдневно да јадете ананас? Тоа е скапо, а голема количина ананас не е достапна за секого (особено кога е познато дека голем дел од активните состојки од ананасот се содржани во делот кој не се јаде). Тоа е причината поради која ние со години продаваме капсули или таблети со активни состојки од ананас.

Формулата не беше доволно ефикасна поради
недостаток на познатиот bromelin.


Со патентирана производна технологија, новите капсули Ananas Inulin содржат состојка која овозможува намалување на килограмите. Оваа револуционерна техника овозможува одвојување на ензимот од ананасот кој овозможува слабеење и е концентрирана во овие капсули. Овие концентрирани ензими овозможуваат да ги согорите мастите и да ги отстраните од вашето тело.Благодарение на високата концентрација, резултатите се навистина брзи (2 капсули од Ananas Inulin претставуваат силна апсорбација на мастите).

Тоа го докажуваат клиничките испитувања.

Силата на слабеење на овие капсули е тестирана на над 340 личности. Резултатите се обработени, забележано е губење на тежината од 590 до 940 г по ден; скоро 1 кг дневно! Мораме да додадеме дека тие 340 тестирани личности се одбрани поради отпорноста на губење на тежината.

Неверојатно, секој пат кога јадете
губите на тежина.


Губењето на килограмите со Ananas Inulin навистина е едноставно, земете по една капсула пред појадок и пред вечера. Извонредната концентрација на bromelin ќе го реши вашиот проблем. Ќе го изгубите вишокот на килограми иако јадете премногу. Не мора да нагласуваме, но секогаш кога јадете вие слабеете. Ќе бидете изненадени од моќта на bromelin-от.
Оваа неверојатна способност ќе ги уништи мастите или
• ќе ги претвори во енергија за повеќе мускули
• или ќе ги отстрани од вашето тело по природен пат.

 

Ananas Inulin капсули

Нови капсули за губење на тежината

Шифра на артиклот: 215250  -  Пакување: 60,00 ком  -  Цена за 100 ком: 1.331,67 ден

20
799,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка