БОСВЕЛИСАН КАПСУЛИ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

БОСВЕЛИСАН КАПСУЛИ            
 

BOSWELISAN КАПСУЛИ 60 капсули


СТОП НА БОЛКИТЕ ВО ЗГЛОБОВИТЕ


Boswelisan капсулите пружаат делотворен начин на третирање на вкочанетоста и болките во зглобовите, така што одвнатре допираат до секое влакно и нерв.

Босвелија – Кажете и стоп на болката во зглобовите и коските!

На македонскиот пазар достапен е нов додаток на исхрана, ефикасен и сигурен производ на база на глукозамин и кондроитин. Капсулите Boswelisan во својот состав содржат и сув екстракт од смола од индиски темјан (Boswellia serrata). Оваа билка долги години се користи за лекување на воспалителни процеси и болки и зачувување на ’рскавицата на зглобовите.
Благодарение на Boswelisan, секогаш ќе имате совршен третман кој ја отстранува болката, се бори против воспаленијата, ја регенерира оштетената коска и ’рскавицата на зглобовите!
Неговата тајна е посебната мешавина од три делотворни состојки: глукозамин, кондроитин и босвелија (т.н. екстракт од темјан).

Силен во борбата против болки и воспаленија: Bosweliа – позната како темјан!

Темјанот е смола од стеблото на босвелија (Boswellia serrata). Содржи киселина од босвелија која има противвоспалително и антимикробно дејство и делува против болките. Илјадници години наназад, во традиционалната индиска, арапска, египетска, грчко-римска и кинеска медицина, темјанот претставува средство за сите видови на инфекции и воспалителни состојби.

Обновете го оштетеното ткиво и зачувајте го здравото ткиво со глукозамин и кондроитин!

Глукозамин е природна супстанца во човечкото тело која е особено важна за создавање и одржување на ’рскавицата, зглобовите, тетивите и другите сврзани ткива. Како што старееме телото произведува се помалку глукозамин. Исход: ’рскавицата на зглобот не може доволно да се одржи, станува порозна и се повлекува. Затоа треба глукозаминот да се надополнува со додатоци на исхрана, како што се Boswelisan капсулите.

Кондроитинот: е важна заштитна супстанца за ’рскавицата која ја одржува рамнотежата помеѓу специфичните ензими. Кондроитинот совршено го надополнува глукозаминот и тоа е мошне корисна и делотворна комбинација.

Екстракт од темјан: За подобра и побрза ефикасност, некои произведувачи користат екстракт од индиски темјан (Boswellia serrata) во комбинација со глукозамин и кондроитин. Со клинички истражувања потврдено е дека тие производи значително ги намалуваат болките и воспаленијата поврзани со артрозата.

Boswelisan во една капсула ги обединува сите три состојки во борбата против болките. Содржи најдобри, високо концентрирани состојки кои се внимателно и грижливо обработени за да се добие максимална делотворност.

 

BOSWELISAN КАПСУЛИ 60 капсули

Тројна комбинација против болките во зглобовите

Шифра на артиклот: 104072  -  Пакување: 60,00 ком  -  Цена за 100 ком: 831,67 ден

Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка