Venen night: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Venen night            
 

Veno-Night крема за нозе

Намена

Ноќната крема од див костен се користи како ноќна нега при проблеми со вените.

Примена

Се нанесува пред спиење тенок слој од производот и се масира со кружни движења од глуждовите кон коленото.Делување

Научното клиничко истражување докажа дека со редовно користење на екстрактот од див костен се зајакнуваат крвните садови, се намалува појавата на грчеви во нозете, се намалува болката и се спречува ширењето на капиларите.

Главни активни состојки

Плодот од див костен е богат со активни состојки од кои се издвојува состојката есцин. Оваа состојка го зајакнува тонусот на вените. Есцинот го намалува ширењето на капиларите и го намалува собирањето на течности во ткивата. Делува антиинфламаторно и го спречува застојот на крвта во вените.(Не) Препорачуваме

Се препорачува при болки и грчеви во нозете, при проширени вени и капилари, при чувство на тежина на нозете, при отоци на нозете и слаба циркулација.

Да не се аплицира на отворени рани и оштетена кожа.

Пакување и состав

Пакување: 100 ml.
Состав: Вода, Paraffinum Liquidum, Cetaryl Alcohol, Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, алкохол, Соино масло, Глицерин, Ceteareth-20, Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, Panthenol, екстракт од цвет од невен, Allantoin, екстракт од див костен, Tetrahidroxypropyl Ethylenediamine, Parfum, Carbomer, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Butylene Glycol, Imidazolidinyl Urea, Phenoxy-ethanol, Glucose, Lactic Acid, Sorbitol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Bisabolol, Methylparaben, Ethylparaben, Caramel, Isoeugenol, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butl-phenyl Methylopropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Lomonene, Alpha-Isomethyl Ionone.

 

Veno-Night крема за нозе

Ноќна крема за нозе со екстракт од див костен.

Шифра на артиклот: 102340  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 699,00 ден

30
699,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка