КУРКУМА ТАБЛЕТИ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КУРКУМА ТАБЛЕТИ            
 

Куркума ПЛУС, 90 таблети

Опис
Куркумата потекнува од Индија и повеќе од 5000 години се смета за света билка. Драгоцен дел од оваа билка е нејзиниот корен. Коренот во облик на прав е главна состојка на Куркума Плус таблетите. 
Неверојатното својство на куркума таблетите е нејзиното ублажување на болките во зглобовите, нејзиното делување против воспаленијата и другите болести. Навистина, состојката куркумин има анти-воспалително и аналгетско делување, а воедно ја намалува ресорпцијата или разградувањето на коските.

Зошто да користите КУРКУМА ПЛУС?

Пред се, мора да знаете дека природниот куркумин е активна состојка на куркумата, која има научно докажана терапевтска ефикасност. Синтетичкиот куркумин лошо се апсорбира во нашиот организам и на тој начин се ограничува ефикасноста на производот. 
Куркумата ги намалува тегобите и стресот, а воедно го подобрува сонот. Куркумата ефикасно се користи и за управување со стресот и пореметувањата поврзани со депресијата.
Најдобро решение за здравствените проблеми е дневен внес на производот кој содржи 1000 мг природна квалитетна куркума, колку што содржи дневната доза ( две таблети) на Куркума Плус.

Употреба
Земајте 2 таблети дневно со чаша вода пред оброк.

Нето количина
90 таблети (=54 g)

Состојки во 2 таблети (=1.22 g. Дневна доза):
Прав од корен од куркума Madras (Curcuma longa L.) 1000 mg
Витамин E (DL-alfa tokoferol) 10 mg 83 % RDA

Состојки
Прав од корен од куркума Madras, микрокристална целулоза, polivinilpirolido, состојки за спречување на згрутчувањето: магнезиум стеарат, силициев диоксид, talk, витамин E(DL-alfa tokoferol)

Предупредување
Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатокот на исхрана не е замена за урамнотежена исхрана. Урамнотежената, разновидна исхрана и здрав начин на живот се од исклучителна важност. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

 

Куркума ПЛУС, 90 таблети

За брзо зајакнување, подобрување на имунитетот, подобрување на функцијата на нервите, подобрување на циркулацијата.

Шифра на артиклот: 215580  -  Пакување: 90,00 ком  -  Цена за 100 ком: 1.110,00 ден

9
999,00 ден
1.099,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка