ДЕРМАЦЕЛ КРЕМА: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

Dermacel крема

Дермацел е нова формула која помага при лекување на лупењето на кожата, егзема, црвенило, псоријаза, акни и сите видови на кожни заболувања. Моќната, делотворна крема го победува непријатното чешање и делува длабински.
Резултатот е: убава и негувана кожа. Дермацел не содржи кортизон и антибиотици, но содржи нови делотворни состојки како што се млечните ензими. Дајте и можност на Дермацел кремата да ја регенерира вашата кожа.

Олеснување за сите тегоби како што се црвенилото, акните и псоријазата!

DERMACEL е крема која делотворно се бори против кожните иритации. Благодарение на биоенергетското дејство, сега навистина е можно правилно да го третирате првутот, невродерматитот, црвенилото, акните и псоријазата. Резултатот ќе биде прекрасна кожа, нежна како свила. Повеќе нема да ви пречи чешањето! Ќе заборавите на неделотворните третмани кои не даваат никакви резултати.

Дермацел е производ на специјалисти дерматолози. Кремата содржи бројни актвни состојки како што се млечните ензими, витамини итн... Најважно е тоа што Дермацел делува иако не содржи кортизон и антибиотци. Ако сте испробале повеќе неделотворни третмани, ви препорачуваме да ја пробате делотворната крема Дермацел!

Големо благодарам!

Повеќе месеци се консултирав со разни кожни специјалисти, со надеж дека ќе ми помогнат да го контролирам невродерматитисот од кој боледувам - но за жал неуспешно. Докторите ми препишуваа креми и лекови кои ги користев по упатствата, но не ми беше подобро.

Кожата ми изгледаше ужасно, а болката понекогаш беше толку страшна што плачев и не можев да поднесам никаков допир на мојата кожа. Благодарение на една среќна случајност ми го препорачаа Дермацел третманот за кожа. По првото нанесување кожата повеќе не беше болна и почувствував олеснување.

По некое време забележав дека кожата почна да се обновува, така што зафатената површина почна да се намалува. Дермацел третманот за кожа стана дел од мојот секојдневен живот и не можам да го замислам животот без него затоа што ми овозможи живот без болки. Сега можам да носам и фустани со деколте! За мене нема подобра крема и се надевам дека ќе можам уште долго да ја купувам.
Срдечен поздрав, Г-ѓа Рената Капрез

Би сакале и вие да го доживеете чудото на овој извонреден производ исто како и Г-ѓа Рената Капрез.

 

Dermacel крема

Олеснување за сите тегоби како што се црвенилото, акните и псоријазата!

Шифра на артиклот: 102440  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 899,00 ден

18
899,00 ден
1.099,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка