МАГНЕТЕН ПОЈАС: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

Магнетен појас за грб L-XL

Намена

Магнетниот појас постепено ја отстранува болката и помага во намалување на секојдневното оптеретување. Го исправува лошото држење на 'рбетот, а воедно превентивно делува на болката.Примена

Удобен за носење. На предниот дел на половината магнетниот појас се прицврстува со лепенка и на тој начин се прилагодува според обликот на телото. За секојдневно носење во текот на целиот ден. Наменет за мажи и жени.

Делување

Содржи 12 стратешки распоредени магнети, од вратот до средина на 'рбетот. Примената на магнетите на специфични точки на нашето тело го обновува природниот магнетизам на телото, ја стимулира циркулацијата на крвта, го подобрува снабдувањето на организмот со хранливи материи, ја зголемува алкалноста на телото и ја забрзува регенерацијата на клетките. Овој појас е удобен за носење и го држи 'рбетот во правилна положба..

За методата

Магнетот има свое сопствено магнетно поле. Магнетите се применуваат во секојдневниот живот, вклучувајќи ги компјутерите, кредитните картички, играчките, компасите, како и во медицината.
Познато е истражувањето на Томас Скалак, експерт во областа на микроциркулацијата и делувањето на магнетите за подобрување на проток на крвта. Неговите истражувања потврдуваат дека примената и на најмал магнет може да предизвика опуштање на крвните садови, со што се стимулира протокот на крвта. Голем број негови експерименти потврдија дека примената на магнетите го забрзува процесот на лекување и намалување на болките.


(Не) Препорачуваме

Магнетниот појас се препорачува при болки во 'рбетот, неправилното држење, болки во рамената, болки во мускулите. Се препорачува рачно перење на појасот.

Не се препорачува носење на магнетниот појас кај лица кои имаат вграден пејсмејкер.

Пакување и состав

Пакувањето содржи 1 магнетен појас за грб.
Состав: 12 магнети, 40% полиестер, 20% најлон, 10% вискоза, 30% PVC.

Занимливост

Легендарната убавица Клеопатра исто така користела магнети. Клеопатра секогаш носела мал магнет на челото - за да ја зачува својата убавина.

 

Магнетен појас за грб L-XL

Специјално дизајниран појас за правилно држење на вратот, рамената и 'рбетот. Ги намалува болките во грбот.

Шифра на артиклот: 101060  -  Пакување: 1,00 ком  -  Цена за 0 ком: 0,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка