ГЕЛ ОД КАЈСИЈА: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ГЕЛ ОД КАЈСИЈА            
 

Гел од кајсии


Лифтинг ПРОТИВ БРЧКИ " style="font-size:16pt;color:#ff6600">за нетрпеливи!

Сега можете за 2 недели да изгледате 10 години помлади

Ако имате остарена, исушена, нечиста кожа или брчки, вашите заморени кожни клетки мораат да заживеат. Богатите состојки на маслото од кајсија продираат во кожата, и даваат влажност и ја штитат од штетни надворешни влијанија. Резултатите се видливи за кратко време: млада кожа нежна како кајсија. Природните состојки во гелот од масло од кајсија имаат важна регенерирачка улога, го спречуваат создавањето на брчки, ги затегнуваат веќе постоечките видливи брчки и даваат природна влажност и цврстина на исушените кожни клетки. Доаѓа до брзо и видливо затегнување на брчките околу очите, усните, на образите, вратот и челото.

На кој начин делуваат состојките во маслото од кајсија?
Тие делуваат како "интензивен лифтинг против брчки". Состојките во маслото од кајсија делуваат стимулирачки на исушените кожни клетки, бидејќи ја намалуваат видливоста на брчките. За кратко време - вашата кожа добива повторно сјаен и млад изглед.

Се користи ли гелот од маслото од кајсија на осетлива кожа?
Да, и тоа одлично, бидејќи тајните состојки не го решаваат проблемот на хемиски туку на природен начин. Кремата се користи веќе со години за заштита и нега на чувствителната детска кожа, а исто така можат да ја користат и мажите како крема после бричење.

Гел од кајсии за сите типови на кожа:

• Помага и кај лузните кои споро зараснуваат
• Ја смирува иритираната кожа при сончање
• Идеалено за нега на бебе
• Ги намалува изгорениците и изгорената кожа

Дали знаевте, дека маслото од кајсија се користело уште во древна Кина пред 5000 години како таен рецепт за убавина на кралевите и кралиците? Уште тогаш е дадено значение на маслото од кајсии како извор на младоста, бидејќи содржи многу богати природни состојки. Во тоа време било познато како,"волшебно природно средство" кое помагало да се постигне потполна убавина. Денес ова богато овошје повторно се открива, од маслото и семките се добива сензационална козметика за подмладување, за нега и заштита на кожата.
Што велат ПОТРОШУВАЧИТЕ
Мартина Малер (36) домаќинка, Цирих: "Тоа е прекрасно чувство. Вие навистина чувствувате како кожата се активира и работи. Чувствував како кремата длабоко продира во кожата и ја затегнува, а брчките изчезнуваат. Кога сопругот ми рече дека изгледам неколку години помлада, знаев дека третманот е успешен."
О.Х., Берн: "Имам 63 години. Неверојатна е делотворноста на гелот од кајсии за подмладување. Многу ви благодарам!"
С.М. (42) секретарка од Бил: "Го користам само гелот од кајсии како дневна и ноќна крема. Ништо друго не нанесувам на кожата и можам само да го препорачам."

Може да ви се допадне и...


 

Гел од кајсии

Лифтинг против брчки за нестрпливи

Шифра на артиклот: 102500  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.998,00 ден

9
999,00 ден
1.099,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка