КАПКИ ЗА ЗАБИ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КАПКИ ЗА ЗАБИ            
 

Капки за белење на заби


Постигнете ја насмевката за успех

со помош на
природните билни
капки за избелување
на забите


Вашата насмевка е најважната работа која ја носите
Прекрасната холивудска насмевка секогаш е поврзана со белите и здрави заби. Широката и ведра насмевка остава чувство на добро здравје и задоволство. Но, за таква насмевка потребна е постојана дентална нега. Притоа, не мислиме само на редовното миење на забите кое се подразбира и редовната посета на стоматолог, туку и на останатите ситници кои помалку ја нарушуваат убавината на насмевката. Пушењето, пиењето кафе, чај, газираните пијалоци не помагаат за блескав сјај на забите! За да го избегнете тоа, ви нудиме неколку совети за вечна и блескава насмевка на вашето лице.

Зашто забите ви се жолти?
Глеѓта, како надворешен и заштитен слој е одговорна за нивниот сјај. Со текот на времето, глеѓта станува се потенка и до израз доаѓа бојата на дентинот (внатрешниот дел на забите). Киселините во исхраната, обоените напитоци, кафето, црвеното вино, шеќерот и сл. се главните виновници за пропаѓањето на глеѓта. Доколку не сакате жолтеникави заби, постои незаобиколно правило со 4 Н: Нула цигари, Нула кафе, Нула киселини и Нула црвено вино. Но, свесни сме дека тоа е невозможно да се постигне! Важно да се знае е и дека бојата на глеѓта не е кај сите иста. Природата не е секогаш рамноправна и некои имаат побели заби од другите. Тоа е генетика. Треба да знаете дека цитрусната киселина содржана во газираните напитоци предизвикува деминерализација на забите ( губење на калциумот и фосфатите од структурата на забите) па ви советуваме да избегнувате претерано конзумирање на таквите пијалоци.

Без разлика дали сте пушач, пиете кафе, црвено вино или газирани пијалоци, доколку сакате да ги избелите и зачувате вашите заби, постои основно правило: по секој оброк, добро исчистете ги забите со четкичка и паста за заби. Најмалку три минути после тоа, спрема упатството, користете ги нашите капки за избелување на забите.


ПРЕД ТРЕТМАНОТ

ПОСЛЕ ТРЕТМАНОТ
Природно решение за блескава насмевка од Швајцарската лабораторија по посебна цена!
Без страв од оштетување на забите, навистина може да постигнете блескава насмевка и прекрасни бели заби.
Со помош на природните капки, вратете ја убавата и блескава насмевка. Една до две капки од активниот природен фактор, два до три пати неделно се доволни за постигнување на НАСМЕВКАТА ЗА УСПЕХ!

Дали се капките скапи?
Не! Швајцарскиот производ е квалитетен, делотворен и поволен за разлика од другите делотворни, но скапи методи...

Дали е третманот тежок?
Не! Треба само да ставите неколку капки на четкичката за заби, 2-3 пати неделно, за време на редовното миење на забите.

Дали е опасно по здравјето?
Не! Потполно е природен и безопасен. Важно е само да се придржувате на упатството за користење.

Заклучок: Ова е делотворен, едноставен, природен и секако поволен производ за вашите заби. Делува благо, не ја оштетува глеѓта и непцата.

 

Капки за белење на заби

Смејте се безгрижно...

Шифра на артиклот: 101200  -  Пакување: 20,00 мл  -  Цена за 100 мл: 4.995,00 ден

Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка