ЦИТРАКС: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ЦИТРАКС            
 

Citrax Forte капсули

Дали се здебеливте оваа зима?

ДЕБЕЛИНА – здравствен проблем N1

Секоја капсула содржи сила на слабеење како 10 горчливи портокали.
Со користењето на Citrax Forte се поттикнува ослободувањето на маснотиите од клетките, а со тоа се забрзува метаболизмот и се намалува апетитот.

Што се CITRAX FORTE капсулите?

Во овој текст ќе ја анализираме состојката во капсулите Citrax Forte. Поголемиот дел од овие состојки можеме да ги пронајдеме во продажба како посебни суплементи. Капсулите Citrax Forte ги содржат најдобрите компоненти за помош при губењето на килограмите. Една капсула има различни позитивни ефекти врз нашето тело и на повеќе начини се намалува прекумерната тежина.

Капсулите Citrax Forte се препарат за намалување на килограмите. Тие се  комбинација од лимон и сув есктракт од горчлив портокал ( Citrus aurantium ) кој ја содржи главната состојка sinefrin која се користи како средство за слабеење. Активните состојки на капсулите Citrax Forte ги уништуваат маснотиите. Метаболизмот се привикнува и го следи уништувањето на маснотиите. Поради тоа нема да се вратат изгубените килограми.

Зошто да ги одбереме овие капсули?

Иако нашето срце нормално функционира, може да биде оштетено поради неколку причини. Често се утврдува дека нашиот кардиоваскуларен систем бил оштетен со години претходно поради постојаните фактори на ризик кои биле целосно незабележани.
Истражувањата докажаа дека производите за слабеење кои содржат горчлив портокал се ефикасно средство за намалување на килограмите. Станува збор за состојката синефрин, која е алкалоид со градба слична на познатиот епинефрин, но за разлика од синефринот, епинефринот  покажува липолитичко дејство во масните клетки  кога е во високи дози и има штетна нуспојава како што е зголемувањето на крвниот пририсок.

Горчлив портокал – оваа билка потекнува од источно-азиските земји, а од 12.век се одгледува и користи во нашите краеви. Активната состојка синефрин во горчливиот портокал е одговорна за намалувањето на килограмите.  Ја подобрува термогенезата, процес во кој нашето тело ги согорува калориите и ги претвара во енергија.

Синефринот ги стимулира рецепторите на клетките на масните ткива, а со тоа се поттикнува ослободувањето  на мастите од клетките. На тој начин се забрзува метаболизмот и доаѓа до намалување на апетитот.  За синефринот се тврди дека ја поттикнува термогенезата и оксидацијата на мастите, а со тоа се поттикнува метаболизмот. Ефектот е сличен како и кај активната состојка ефедрин која исто така го поттикнува слабеењето, но за разлика од ефедринот, синофринот нема штетно влијание врз срцето и крвниот притосок.

Лимонот на сите ни е добро познат, особено затоа што е богат со витамин Ц. Исто така е познат и како антиоксидант и се користи во бројни диети.

Витаминот Ц не ги намалува килограмите, туку помага во самата постапка на слабеење.  Доколку користиме разни диети или го намалуваме внесувањето на калори, а дополнително и вежбаме, доаѓа до согорување на маснотиите, но и до ослободување на токсините. Витаминот Ц помага при слабеењето на тој начин што ја спречува оксидацијата  и го штити организмот од токсините. Витаминот Ц помага и јетрата да го издржи поголемиот напор предизвикан од повеќе слободни радикали ослободени при слабеење.

Состав: состојки против згрутчување (калциум фосфати, магнезиумови соли од масни киселини),  екстракт од горчлив портокал (Citrus aurantium) 33,8%, капсули (желатин, боја titan dioksid), лимон во прав, Витамин C (Л-аскорбинска киселина).

Нутрициски вредности  за 2 капсули (0,74 г)

Екстракт од Citrus aurantium   250 мг
од кои synephrine                        15 мг
Витамин С                                  16 мг (20%*)

*NRV: % од нутрициска референтна вредност

 

Citrax Forte капсули

Брзо слабеење без повторно дебелеење.

Шифра на артиклот: 215300  -  Пакување: 60,00 ком  -  Цена за 100 ком: 1.498,33 ден

10
899,00 ден
999,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка