АКУПРЕСУРНИ ВЛОШКИ 41-43: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

АКУПРЕСУРНИ ВЛОШКИ 41-43            
 

Акупресурни влошки (големина 41-43)

Намена

Акупресурните влошки се единствен терапевтски производ кој што ја користи методата на рефлексологија со цел стимулирање на рефлексните и акупресурните точки за подобрување на виталноста и здравјето. За време на носењето се прави притисок на акупресурните точки на стапалата кои имаат медицинско здравствен ефект на стапалата и целиот организам. Тие се идеално решение за личностите кои немаат време за вежбање. Едноставно, ставете ги влошките во чевлите и масирајте ги стапалата додека одите!Примена

Соодветни за сите обувки. На влошките се наоѓаат акупресурни топчиња кои прават рефлексна масажа на одредени точки на стапалото. На почетокот може да се носат 2 пати дневно по 2 часа, а потоа за подобри резултати најдобро е да се носат во текот на целиот ден, особено кога сте во движење.

Делување

Влошките ги активираат точките на стапалата кои делуваат на желудникот, цревата, јетрата, бубрезите и мочните патишта. Со редовното носење се подобрува циркулацијата, се намалува болката и отоците во нозете, а со исправеното одење и држење на телото се подобрува и состојбата карлицата. Акупресурните точки на стапалата делуваат и на метаболизмот, а тоа придонесува до губење на телесната тежина.

За методата

Традиционалната кинеска медицина уште пред 1000 години ја откри поврзаноста на стапалата со органите, односно со масажа на одредени точки на стапалата се подобрува протокот на крвта во целото тело и се олеснуваат бројни тегоби.
Едуцираните терапевти тврдат дека благодарение на рефлексологијата човекот функционира неверојатно. Освен што ги намалува болките во стапалата, со масажа на стапалата се намалуваат и главоболките, како и болките во грбот, делува против несоница, настинка и грип, се намалуваат проблемите со варењето, астмата и бронхитисот, делува на анксиозноста и депресиите.

Пакување

1 пар влошки содржи и резервна самолеплива лента за прицврстување на влошката во обувката.

Занимливост

Во Јапонија освен пауза за ручек постои и пауза за рефлексологија. Јапонците веруваат дека со масажа на стапалата се овозможува дополнителна сила на телото.

 

Акупресурни влошки (големина 41-43)

Оргинални влошки за стапала Др. Metz со акупресурни точки. Големина: 41-43

Шифра на артиклот: 102609  -  Пакување: 1,00 ком  -  Цена за 100 ком: 149.900,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка