MEDOFLEX ГЕЛ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MEDOFLEX ГЕЛ            
 

MEDOFLEX ГЕЛ ( 150 мл )


ЕВРОПСКИ ЦЕНТАР ВО БОРБА ПРОТИВ АРТРОЗАТА – КАЖЕТЕ И СТОП НА АРТРОЗАТА ЗА ЖИВОТ БЕЗ БОЛКИ!

Вратете ја подвижноста на своите зглобови
благодарение на моќната формула на природна база!


MedoFlex - од сега достапни и како високо делотворни капсули и гел!
• Помага при регенерација на зглобовите
• Ги опушта вкочанетите зглобови
• Ја подобрува подвижноста
• Ја отстранува болката
• Идеално за: Артроза, Ревматизам и Артритис

Да, добро прочитавте! Најдобро чуваната тајна на природата за здравје на вашите зглобови, сега е достапна за сите кои патат од артроза!

Повеќе од 70% од популацијата постара од 60 години пати од артроза! Хроничните болки и воспаленија како што се ревмата, артритисот и артрозата се најчести болести од кои патат голем број на луѓе.
Дури 50% триесетгодишници чувствуваат дегенеративни промени на зглобовите. Со стареењето бројот на заболени се зголемува. Артрозата е најчест облик на болест на зглобовите и најчесто заболување кај постарите лица. Снимките на заболените можат да бидат најразлични, што зависи од тежината и местото. 200 милиони луѓе во Европа се жалат на повремени тегоби, а дури 5 милиони луѓе за жал имаат јаки и хронични болки кои им го ограничуваат секојдневното движење. Не треба да се борите со симптомите. Треба да се борите со причинителот и да пронајдете соодветно решениие за проблемите со зглобовите. Природниот глукосамин и кондроитин се помош за заболувањата на зглобовите затоа што помагаат при отстранувањето на самиот причинител.
Сега конечно може да уживате во формулата Medoflex во облик на капсули кои докажано ве ослободуваат од болките. Оваа нова формула за миг ослободува од болки и помогна на илјадници луѓе да ги решат нивните симптоми.
Не треба да се борите против симптомите, туку против причината на заболувањето и да пронајдете решение за проблемите со зглобовите. Во идеални услови р’скавицата на зглобовите се троши и повторно се обновува. Кога ќе дојде до пореметување на таа рамнотежа и р’скавицата повеќе не може да се обновува, настанува болеста – артроза.
За таа болест најчесто се користат аналгетици кои ја намалуваат болката, но долготрајната употреба може да доведе до оштетување на желудникот. Природен начин за лекување на артрозата се глукозамин и кондротин. Глукозаминот е неопходен за произведување на р’скавица, тетиви, лигаменти. Кога телото има помалку глукозамин течноста која ја ‘подмачкува’ р’скавицата и служи како заштитна коска, станува тенка и склона кон трошење.
Кондротин сулфат ја врзува течноста во р’скавицата, а зглобовите стануваат подвижни и подмачкани.
Научниците беа едногласни – Овие капсули се базирани на 100% природни состојки, содржат глукозамин и кондротин и претставуваат природно решение со неверојатна моќ. Овозможуваат лесен и ефикасн начин на отстранување на вкочанетоста и болките во зглобовите.

Живот без болки во зглобовите? Спречете ги болките веднаш!
Со гликозаминот и кондротинот ќе ви се врати подвижноста на природен начин и без штетно дејство.
Затоа што гликозаминот и кондротинот делуваат таму каде што другите средства не можат – во самата срж на проблемот – ги разградуваат сусптанциите во болните зглобови!
Со комбинација на Medoflex гелот и капсулите ќе го вратите здравјето и подвижноста на вашите зглобови!

MedoFlex Гел – најдобро чувана тајна на природата за зголемување на подвижноста на зглобовите

Сега може да кажете збогум на болките и повторно да уживате во подобрената подвижност!
Неограничената флексибилност на зглобовите е неопходна за квалитетен живот на секоја возраст. Сите зглобови се подложни на напрегање, но доколку проблемите останат нетретирани, ќе предизвикаат големи болки и непријатност.
Тајната за флексибилни зглобови и потполна подвижност е во револуционерниот MedoFlex Гел. Оваа нова формула е комбинација на високо концентрирани глукозамин и кондроитин. Овие две активни состојки се користат во додатоците на исхрана и лековите, а постигнаа одлична репутација при третирањето на болните зглобови.
Глукозаминот е докажано делотворен кај олеснувањето на остеоартритис, обновата на рскавицата и како помош кај обновата на зглобовите.
Кондроитинот спречува разорување на ензимите во рскавицата и делува против воспалително. MedoFlex Гелот може да се нанесе директно на зафатените делови на кожата и почнува да делува за миг. Ќе почувствувате значително подобрување на подвижноста, а вкочанетоста на зглобовите ќе биде намалена.
Природните билни состојки во MedoFlex гелот вклучуваат екстракт од арника, масло од сончоглед, масло од мирта, масло од ментол и чаевец, екстракт од камфор и куркума. Овие состојки имаат стимулативно и хранливо дејство на телото. Овој гел има смирувачко дејство на зглобовите, а својствата на зацелување од одбрани билни состојки ќе ја подобрат подвижноста и ќе ги ја обноват изгубената сила на зглобовите.
MedoFlex гелот е револуционерен и сигурен смирувачки гел, базиран на природни состојки. Содржи внимателно одбрани билни состојки како резултат на долгогодишни истражувања. Гелот има смирувачко дејство на кожата и не остава чувство на пецкање.
Со коритење на MedoFlex гелот во комбинација со новите MedoFlex капсули ќе добиете тројна заштита која ви обезбедува здравје на зглобовите. Со помош на глукозаминот, кондроитинот и витамините, конечно ќе ги победите болките во зглобовите на природен и безбеден начин.

Да, добро прочитавте! Најдобро чуваната тајна на природата за здравје на вашите зглобови, сега е достапна за сите кои патат од артроза!

Препорачувам Medoflex гелот и капсулите!
На своите пациенти им ги препорачувам Medoflex гелот и капсулите за природно обновување и зајакнување на р’скавицата. Како физиотерапевт знам што треба да се направи доколку имам проблеми со движењето.
Јас лично имам проблеми со артроза на колената. Со секојдневното конзумирање на глукозамин и кондротин мојата ситуација се подобри.
Важно е само препаратот да се користи подолго, зависно од оштетувањето. Некои личности ќе се чувствуваат подобро после неколку дена, а некои пак после неколку недели.

Thilo H. 50 години, физиотерапевт.

Го препорачувам!
Можам да ви ги препорачам Medoflex гелот и капсулите од лично искуство – проблемите со коленото се намалија, но затоа болките во рамената исчезнаа. Пред неколку дена ми донесоа инекција кортизон, која повеќе не ми е потребна!
Reinhard Mergen, 70 години
Нешто најдобро што сум го пробала!
Мојот сопруг и јас имаме болки во зглобовите, кај мене стапалата и зглобовите на рацете, а кај мојот сопруг рамената и колковите. Со Medoflex гелот и капсулите конечно пронајдовме вистинско решение за нашите тегоби и можам да кажам дека конечно прекрасно се чувствувам после долго време! Ви благодарам!
vasa Irene Kalber, 80 години

 

MEDOFLEX ГЕЛ ( 150 мл )

Сега може да кажете збогум наболките и повторно да уживатево подобрената подвижност!

Шифра на артиклот: 104045  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 999,00 ден

38
999,00 ден
1.599,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка