БИО МАРЕ СОЛ ЗА КАПЕЊЕ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

БИО МАРЕ СОЛ ЗА КАПЕЊЕ            
 

Био Маре - сол за капење

Потенцијалот на лекување со помош на солта од Мртвото море е бесконечен !

Kожа: ги ублажува и лекува невродерматитот, алергија, егзема и псоријаза.

Зглобови и мускулатура: опушта кај ревматски болки во зглобовите и мускулите, артроза, артритис, лумбаго, болки во грбот и карлицата, мускулна вкочанетост, тешки и отечени нозе.

Pеспираторен систем: делува кај астма, хроничен бронхит, трахеит, настинка и грип.

НАДЕЖ: СОЛ ОД МРТВОТО МОРЕ
Следниве информации се втемелени на документацијата на германските лекари кои сметаат дека враќањето на солта од Мртвото море во медицината е битно случување на ова столетие. Потенцијалот од лекување со помош на солта од Мртвото море е извонреден! Сведоци сме на секојдневниот успешен резултат на лекување на бројни болести благодарение на солта од Мртвото море. Алергии, егземи, псоријаза и невродерматит се последици на загадување и хемикалии во храната, додадени ароми, разни хемиски препарати, носење на синтетичка облека... Се јавуваат во форма на црвени флеки, херпеси, сврбеж. Олиго елементите пронајдени во солта од Мртвото море едноставно ги лекуваат горе наведените тегоби.

МЕДИЦИНСКО ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ОЗДРАВУВАЊЕ
Во случај на невродерматит: делотворно алтернативно решение наместо кортизон. Дерматолозите и специјалистичките оддели за кожа и кожни болести изјавуваат: Акните и кожната алергија се често пати болести кои се повторуваат. Со кортизонските третмани кожата губи еластичност, брзо старее и станува темна и бледа, па затоа денес се повеќе пациенти користат сол од Мртвото море наместо кортизонски препарати.

ТАЈНАТА НА ЧИСТАТА И ЗДРАВА КОЖА:
Солите од Мртвото море разубавуваат, бидејќи долготрајно делуваат на масната кожа и акните. Корисна е и кај третманите за слабеење бидејќи ја отстрануваат нечистотијата и масните наслаги. Портокаловата кожа станува мазна а меката кожа станува цврста и нежна. Миењето на лицето со сол од Мртвото море е докажано делотворно за подобрување на тенот, бидејќи ја одржува рамнотежата на киселост и го успорува стареењето.!
НАТРИУМ: внесува хранливи состојки и ја отстранува нечистотијата
КАЛИУМ: овозможува добар распоред на водата во клетките
КАЛЦИУМ: ги зајакнува коските и забите, неопходен е за респираторните клетки, ја намалува иритацијата
МАГНЕЗИУМ: дава мускулна еластичност, ја намалува мускулната вкочанетост
МАНГАН: превентивно делува кај тумори на коските и кај скршеници
СИЛИЦИУМ: ги зацврстува ноктите и косата, им го враќа волуменот и сјајот
ЖЕЛЕЗО: ги снабдува клетките со килсород
ФОСФОР: важен состав во структурата на белковините и коскената срж
СУМПОР: го зајакнува имунолошкиот состав
ЈОД: го регулира тироксинот
ЛИТИУМ: превентивно делува против депресија
БРОМ: делува релаксирачки на нервниот и мускулниот систем
ХЛОР: помага во создавањето на крвната плазма
ЦИНК: лекува рани, го јакне коренот од косата и делува антидепресивно
БАКАР: ги снабдува клетките со олигоелементи

БИО МАРЕ СОЛ ЗА КАПЕЊЕ
Потребно е само десет минути да се потопите и да ги опуштите заморните мускули, да ја ублажите болката во зглобовите и да ја омекнете кожата. Минералите од Мртвото море во Био солта за капење ќе ја подобри циркулацијата, ќе го зголеми протокот на крвта и кислородот во вашето тело. Сувите и иритирни клетки на површинскиот слој од кожата повторно ќе се регенерираат во здрава и мека кожа. Био Маре солта за капење може да ја додадете во купката за стапала за да ги ублажите, омекнете и освежите заморните и болни стапала.

 

Био Маре - сол за капење

Потенцијалот на лекување со помош на солта од Мртвото море е бесконечен !

Шифра на артиклот: 102090  -  Пакување: 250,00 г  -  Цена за 100 г: 239,60 ден

Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка