ТИГРОВА МАСТ 30 мл 2 третмана: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ТИГРОВА МАСТ 30 мл 2 третмана            
 

Тигрова маст х 2  30 ml

Тигрова маст за ублажување на болките.

НАЈПОЗНАТАТА МАСТ ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА БОЛКИТЕ ВО СВЕТОТ!

Тигрова маст е најпозната маст за ублажување на болките во светот. Комерцијалната употреба на тигровата маст е повеќе од 100 години, а тоа е доказ за нејзиниот квалитет и ефикасност.
Тигровата маст е комбинација од природни состојки и етерични масла. Се нанесува на кожата со лесни кружни движења на болните места.
Активните состојки на тигровата маст ја зголемуваат циркулацијата на крвта и овозможуваат повеќе крв на болните места...

Локалниот аналгетски ефект го намалува чувството на болка

По нанесувањето се зголемува температурата на кожата, предизвикува пријатно чувство на кожата, а потоа следи освежувачко ладно чувство. Оваа маст е природна, без несакани ефекти, безопасна, може да се користи подолг временски период.


Со употребата на тигрова маст се намалува потребата од користењето на синтетички лекови, аналгетици, нестероидни  антиинфламаторни лекови, кои се штетни за здравјето на луѓето. 
Био Клиника се грижи за вашето здравје!
Тигрова маст  –  8 делотворни предности:

1. Делотворно ги ублажува ревматските болки и ја зголемува подвижноста ( да се нанесе маста на болното место и лесно да се измасира) 
2. Помага при главоболки (да се нанесе маста на слепочницата и челото)
3. Одлична е за инхалација при настинка, синуси ( да се нанесе маста под носот)
 4. Идеална е за масажа на вратот  (да се нанесе маста на вратот и лесно да се масира)
5. Ги опушта мускулите при болни грчеви (да се нанесе маста наболните грчеви и лесно да се масира)
6. Ги ублажува тегобите кај благи изгореници  (да се нанесе маста на изгорениците)
7. Штити од бубачки и инсекти  (доволно е да се остави отворена кутија на масата)
8. Го ублажува чешањето пораду убод од инсекти  (да се нанесе тенок слој на местото)

 

Тигрова маст х 2  30 ml

Тигрова маст  - најпознатата маст во светот

Шифра на артиклот: 104048К  -  Пакување: 60,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.998,33 ден

40
1.199,00 ден
1.998,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка