КОМПРЕСИСКИ ЧОРАПИ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОМПРЕСИСКИ ЧОРАПИ            
 

КОМПРЕСИСКИ ЧОРАПИ 3 пара

Венски компресиски чорапи – 3 пара
Овозможете им потпора на проширените вени и на другите болни проблеми со нозете

Венски компресиски чорапи – 3 пара
Овие модерни, потпорни, компресиски чорапи им овозможуваат потпора на проширените вени и на другите болни проблеми со нозете. Го подобруваат крвотокот  и  повторно ги потикнуваат проширените вени и едеми. Компресиските чорапи го подобруваат протокот на крвта, го зголемуваат кислородот и го намалуваат задржувањето на водата.

•Компресија 15-20 mmHg
•80% полиамид, 20% еластин, рачно перење
•Произведено во УСА
•Беж боја
•Универзална величина  37-41
•Сет од 3 ком: 
•универзални без детали 70 ДЕН
Со точки 50 ДЕН
Со ромбови 70 ДЕН
Венската инсуфициенција е проблем за многу мажи и жени, а настанува поради лоша венска циркулација.
Доколку не ги третирате овие тегоби настануваат проблемите со тешки и болни нозе: грчеви, едеми кои може да доведат до долготрајни компликации.
Одредени фактори дополнително го влошуваат овој феномен: преширени вени, флебитис, одење на прсти, долготрајно стоење, патување...
За да се избегне ова пореметување, венската компресија е еден од најефикасните начини.
Затоа волшебните, компресиски чорапи прават дегресивен притисок од глуждот до горе. Како што ја притискаат ногата, така се намалува венското проширување. Крвта повеќе не стагнира на долниот дел од ногата, циркулацијата е подобрена, болките во нозете и чувството на тешки нозе се ефикасно намалени.

 

КОМПРЕСИСКИ ЧОРАПИ 3 пара

Овозможете им потпора на проширените вени и на другите болни проблеми со нозете

Шифра на артиклот: 124140  -  Пакување: 3,00 ком  -  Цена за 100 ком: 53.300,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка