НОПАНОЛ ФОРТЕ СПРЕЈ: Bio Clinica Makedonija
Ова web место користи колачиња (cookies). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се согласувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НОПАНОЛ ФОРТЕ СПРЕЈ            
 

Нопанол Форте спреј

Намена

Се користи при болки во грбот, рамената, вратот, колената, колковите, лигаментите и мускулите.Примена

Се нанесува на болното место до три пати дневно. Шишенце со пумпица практична за користење. Секогаш при рака!

Делување

При првата употреба на спрејот се чувствува намалување на вкочанетоста и болките. Комбинацијата од билни состојки делува брзо и ги намалува болките. Со нанесување на спрејот се чувствува зголемување и намалување на топлината на местото каде е нанесен спрејот.Главни активни состојки

Ѓаволската канџа се применува при артритис и реума. Голем број на клинички студии го докажаа нејзиното анти-воспалително делување. Активни состојки во билките се: herpagozid, beta-sitosterol, prokumbid, масни киселини, triterpeni i flavonoidi. Сите овие состојки функционираат во синергија. Кај артритисот и реумата не делува директно против болката, туку против воспалението, а со намалување на воспалението се намалува постепено и болката.
Еукалиптисот ја намалува температурата, има антибактериски и антивирусни својства.
Билката зимзелен ја поттикнува циркулацијата, а содржи и vincamin, heterozid, vincozid, fitosterol, tanin, pektin, витамин Ц и минерални соли.

(Не) Препорачуваме

Се препорачува да се користи при јаки болки во грбот, рамената вратот, колената, колковите, лигаментите и мускулите.
Да не се користи на отворени рани и на оштетена кожа. Само за надворешна примена.

Пакување и состав

Пакување 50 ml.
Состав: Isoproyl Alcohol, вода, глицерин, ментол, vanilin butil eter, Panthenol, Gaultheria Procumbens Leaf Oil, алкохол, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Harpagophytum Procumbens Extract, Limonene, Linalool, Geraniol.Занимливост

Научниците од универзитетот Рочестер открија дека винпоцетин, природен производ добиен од билката зимзелен, делува како моќен антивоспалителен агенс. Винпоцетин е познат природен производ откриен пред повеќе од 30 години. Моментално се користи во Европа, Јапонија и Кина како додаток на исхрана, за превенција и лечење на когнитивни пореметувања, како што се мозочен удар и губење на памтењето.
Научниците се надеваат дека оваа состојка во иднина ќе претставува антиинфламаторно средство за третман на потенцијалните воспалителни состојби како што се асма, воспаление на средното уво, артритис, атеросклероза и псоријаза.

 

Нопанол Форте спреј

Спреј против болки со ефект на загревање.

Шифра на артиклот: 104035  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.099,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 1500 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка