MEDO HAIR ТОНИК: Bio Clinica Makedonija
 
Затвори

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PočetnaНега на косаMEDO HAIR ТОНИК
Производ

MEDO HAIR ТОНИК ЗА КОСА (200 мл)

Третман против опаѓање на косата


СПРЕЧЕТЕ ГО ПАЃАЊЕТО НА КОСАТА!


Неверојатни резултати
за кратко време...


Го стимулира скалпот
Овозможува ново растење на косата
Го ревитализира коренот на косата и го забрзува нејзиниот раст
Природно ја подобрува циркулацијата на крвта на скалпот

Косата повеќе не ви расте како порано, не е густа и страдате поради тоа? Желбата на скоро секоја жена е да има долга и густа коса. Дополнителен проблем ви претставува честото опаѓање на косата, косата е тенка и нездрава? Многу жени немаат трпение да чекаат да им порасне косата и користат скапи додатоци кои ја уништуваат косата и скалпот. После вадењето на додатоците косата е сува, ослабена и кршлива па често доаѓа до нејзино паѓање.

За да го избегнете тоа, ви препорачуваме користење на Medo Hair шампонот кој го поттикнува растењето на косата. Во комбинација со тоникот, вашата коса ќе добие нов изглед. Овие препарати се многу поефтини, поздрави и не ја уништуваат косата. Токму спротивно, ја негуваат и ја прават поцврста. Овој вид на препарати се природни и не и штетат на косата.

КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА НА ЛЕТО?

Со доаѓањето на сонцето и топлите денови може да уживаме во море и на плажа, но не смееме да заборавиме на својата коса. Косата природно паѓа, особено сезонски и тоа во април и август. За да имате здрава коса и после летото, во овој период мора да посветите посебна грижа за својата коса. За убава и негувана коса потребно е да користите квалитетни препарати во текот на целата година. Шампонот и тоникот нека ви бидат основен дел за нега на косата.

MEDO HAIR ТОНИК

Комбинација од природни состојки за подолга, посилна и коса полна со живот. Содржи кофеин кој може да го поттикне метаболизмот и да го зголеми растењето на фоликулите. Овој тоник многу лесно се нанесува со масажа на влажна или сува коса и на темето.


ЗА ЖЕНИ И ЗА МАЖИ!

MEDO HAIR ТОНИК ЗА КОСА (200 мл)

Третман против опаѓање на косата

Шифра на артиклот
102483
999,00 ден
Пакување: 200,00 мл Цена за 100 мл: 499,50 ден
MEDO HAIR ТОНИК ЗА КОСА (200 мл)
.
.
.