КУРКУМА ТАБЛЕТИ: Bio Clinica Makedonija
 
Затвори

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PočetnaСтапало и зглобовиКУРКУМА ТАБЛЕТИ
Производ

Куркума ПЛУС, 90 таблети

За брзо зајакнување, подобрување на имунитетот, подобрување на функцијата на нервите, подобрување на циркулацијата.


Конечно без болки: тајна на жената на фармацевт

Како може природниот третман од Индија да ве ослободи од болките и да ви овозможи живот без болки. (без инекции и операции)

Сочувајте ги вашите зглобови и
интервертебрални дискови


Животот со болка брзо станува комплициран: тоа е фразата која жената на еден фармацевт ја слушала многу често. И тоа е вистина: болките се сигнали на предупредување кое ги испраќа нашето тело. Од искуство можам да ви кажам како остеоартритисот може да биде вознемирувачки. Во мојот случај, болките во колковите и колената понекогаш беа толку страшни што не можев да излезам од својот дом. Очајна, одев од еден доктор на друг и читав специјализирани медицински списанија, се додека не наидов на весник во кој прочитав за придобивките од лековитата билка куркума..

Конечно, живот без болки ..

Куркумата потекнува од Индија и веќе 5000 години ја сметаат за света билка. Драгоцениот дел на таа билка е нејзиниот корен. Всушност, коренот во облик на прав е главната состојка на новите таблети Куркума Плус. Неверојатното својство на куркумата е нејзиното ублажувачко дејство на болките во зглобовите, против воспаление и други болести. Навистина, состојката по име куркумин, со своето анти-воспалително и аналгетско дејство, ја успорува ресорпцијата или разградувањето на коските.

Најдобра помош од природата, третман против заболувања и болки

Без разлика на вашите години и без разлика на тоа колку долго траат вашите болки, Куркума Плус има анти-оксидативни својства кои можат успешно да ги третираат 12-те најчести предизвикувачи на болки. “Можам тоа и самата да го потврдам: со само 2 таблети Куркума Плус дневно, ставив точка на моите проблеми со остеоартритисот, без лекови и без операции.”

Кажете им СТОП на артрозата и ревматизмот

Испробајте ги и вие предностите на неверојатната сила на коренот од куркумата. Побарајте не на телефон или нарачајте на интернет, за што поскоро да го добиете вашиот третман.

Регенерација на зглобовите

Куркумата ги регенерира зглобовите и грбот: сите пршлени се повторно потполно еластични со помош на новите природни сили и антитела против трошење на зглобовите. Куркума Плус е додаток на исхраната кој ги зајакнува и реконструира вашите зглобови на систематски начин и им дава нова енергија.

Конзумирањето на КУРКУМА ПЛУС
им помогна на илјадници личности


"Јас сум 64 годишен маж кој пати од пореметување на нервите и долгогодишен ревматски артритис. Навечер се будев од болни грчеви во мускулите. Ми беше тешко да одам. Замислете го моето воодушевување кога открив дека Куркума ПЛУС ми ги олесни болките, го намали воспалението и грчевите! Исто така го намалив и холестеролот! Јас сум ВООДУШЕВЕН од овој природен производ." CB, Cape Town

"Моите две деца се навистина физички активни. Освен возење во школо и дополнителните активности работам дома, готвам – што бара многу стоење. Затоа моите мускули станаа болни и уморни и секоја вечер сум преморена. Откако земам екстракт од Куркума ПЛУС се чувствувам повитална, имам многу енергија, а болките исчезнаа. Лесните инфекции се отстранети!"
CG, Johannesburg (49)
"Со 59 години очекував помалку болки, но ревматскиот артритис за мене беше шок. Се будев со вкочанети и отечени зглобови и непрекината болка. Замислете колку бев воодушевена кога екстрактот од Куркума ПЛУС ми денесе брзо олеснување." GK, Durban.

Куркума ПЛУС, 90 таблети

За брзо зајакнување, подобрување на имунитетот, подобрување на функцијата на нервите, подобрување на циркулацијата.

Почитувани,

посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот.

Ви благодариме за разбирањето!
Куркума ПЛУС, 90 таблети
.
.
.