ALGE PLUS - ALGOLEAN капсули: Bio Clinica Makedonija
 
Затвори

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PočetnaКапсули за побрз метаболизамALGE PLUS - ALGOLEAN капсули
Производ

Alge Plus Algolean

Неверојатна комбинација од алги и зелен чај за брзо губење на килограми

СЕГА ОСЛАБЕТЕ СО ГАРАНЦИЈА И БЕЗ ДИЕТА!

"Изгубив 19 килограми за само за три месеци и се чувствувам препородено!"

Со комбинација на 3 видови алги (Chlorella, Litothamnium i неверојатната Spirulina) и зелен чај, научниците ја развија првата капсула со негативни калории која го разградува вишокот на килограми со помош на постојаната стимулација на основниот метаболизам. На тој начин губите од 2 до 3 килограми неделно. Ова откритие е објавено во сите специјализирани весници: кога метаболизмот е стимулиран на овој начин, организмот согорува повеќе масти од оние кои ги примил. Исто така е познато дека алгите ја зголемуваат енергијата, го ублажуваат стресот и несоницата.

ПОВЕЌЕ ВЕКОВНИТЕ СТАРИ ЛЕКОВИТИ АЛГИ ПОТПОЛНО ЌЕ ГО ПРОМЕНАТ ВАШИОТ ЖИВОТ

Научниците ја открија силата за виткост во еден необичен вид на алги, кој ретко се наоѓа во морето: СПИРУЛИНА. 
Алгата Спирулина е позната како најголем, некогаш откриен извор на протеини. Исто така таа е најголем извор на бета каротен со што го блокира производството на interleukin 4 кој учествува во предизвикувањето на алергиски реакции. 
Спирулината го намалува апетитот и го забрзува метаболизмот, па затоа е идеална намирница за слабеење. Таа е главен составен дел на новите ALGE PLUS - ALGOLEAN капсули кои во однос на останатите средства за слабеење се далеку надмоќни. Дејството е МОМЕНТАЛНО: скоро и да можете да видите како слабеете! 

А КАКО ФУНКЦИОНИРА:

ALGE PLUS - ALGOLEAN целата храна што сте ја изеле ја претвораат во гориво кое го согорува вишокот на маснотии.
Зелениот чај одамна е познат по витализирачките својства и по лековитото дејство.
Спирулината е соларна енергија на имунитетот. 
Chlorella – хранливо чудо со прочистувачко дејство. 
Litothamnium calcareum – содржи билни витализирачки состојки од морет .

Важно е да се напомене дека алгите обезбедуваат чиста животна енергија – не само да слабеете, туку вашата енергија и виталност остануваат сочувани. 
ALGE PLUS - ALGOLEAN ги неутрализира дури и масните наслаги кои се таложеле со години. Значи, организмот ги напаѓа своите масни резерви за од нив да ги подмири своите потреби.

МОЖЕ ДА БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ

Другите третмани за слабеење носат само привремени резултати. Но не и ALGE PLUS – ALGOLEAN капсулите кои ќе ви овозможат да останете витки. Повеќе нема да имате зачестено чувство на глад. Покрај тоа ќе ослабете и ќе бидете задоволни со својата нова витка линија. Повторно ќе се чувствувате привлечно.

ЌЕ СЛАБЕЕТЕ БЕЗ ГЛАДУВАЊЕ ДОДЕКА САМИ НЕ КАЖЕТЕ СТОП

Се додека го земате својот ALGE PLUS – ALGOLEAN третман ќе може да не гладувате, а истовремено да слабеете. Едноставно, доколку сакате да се ослободите од килограмите кои ве спречуваат пријатно да се чувствувате - нарачајте веднаш. 


Alge Plus Algolean

Неверојатна комбинација од алги и зелен чај за брзо губење на килограми

Почитувани,

посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот.

Ви благодариме за разбирањето!
Alge Plus Algolean
.
.
.