КРЕМА ОД СМИЉ - Skin Doc 100ml: Bio Clinica Makedonija
 
Затвори

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PočetnaНега на лицеКРЕМА ОД СМИЉ - Skin Doc 100ml
Производ

КРЕМА ОД СМИЉ – Scin Doc Immortelle

Третман од смиљ за чувствителна кожа!


Најдобар препарат за заштита на кожата со природни регенеративни својства!


Кремата за нега на кожа од смиљ е ваш најдобар производ за видливи проблеми со кожата и заштита против стареење. Освен останатите природни состојки за нега на кожа, оваа крема содржи квалитетна концентрација на екстракт од смиљ.

Ефикасно ги смирува модринките, раните и воспаленијата

Оваа ”чудесна билка” содржи активни состојки кои помагаат во регенерацијата на кожата. Нејзината извонредна способност ја поттикнува обновата на клетките, помага во третирање на кожа при рани, хематоми, лузни. Тајната на оваа ревитализирачка сила е високата концентрација на italidon во оваа билка.

Оваа состојка помага при модринки и отоци, овозможува брзо повлекување, а истовремено ја негува кожата. Освен тоа, italidon-от помага во зацврстување на кожата и го поттикнува производството на колаген. Состојката eurobol овозможува мазна и прекрасна кожа. Овој високо квалитетен екстракт добиен од лист од маслинка, овозможува заштита против стареењеи против штетните слободни радикали – молекули одговорни за процесот на стареење. Ефикасна е и за проблеми со акни на кожата. Shea маслото ја исполнува кожата со хранливи состојки, оставајќи ја мека и нежна, а состојката pentavitin е заслужна за убав изглед, хидрирана и цврста кожа.

Крема од смиљ за ревитализација на кожата, природна отпорност и еластичност. Идеална регенеративна крема.


КРЕМА ОД СМИЉ – Scin Doc Immortelle

Третман од смиљ за чувствителна кожа!

Шифра на артиклот
215387
1.199,00 ден
Пакување: 100,00 мл Цена за 100 мл: 1.199,00 ден
КРЕМА ОД СМИЉ – Scin Doc Immortelle
.
.
.