РУНОЛИСТ АМПУЛИ: Bio Clinica Makedonija
 
Затвори

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PočetnaНега на лицеРУНОЛИСТ АМПУЛИ
Производ

Рунолист ампули - Intense Care

Третман за помлад изглед

Третман за помлад изглед

• и дава на кожата влажност • штити од штетно зрачење • спречува воспаленија • ја подобрува циркулацијата • негува • ги впива сончевите зраци • за секоја возраст • за сите типови кожа

Тајна на успехот: екстракт од рунолист!
10 години помлади за миг!
Веќе по првото нанесување ќе почувствувате делување. Ќе и даде на вашата кожа повеќе влажност и еластичност. Клетките на кожата ќе зајакнат, а со тоа и брчките ќе сеизрамнат и намалат. Ќе почувствувате како кожата за кратко време се подмладува, станува мазна, поубава и понежна. И тоа важи за секој тип на кожа!
Рунолистот вирее во многу тешки временски прилики во тишината на чистата природа. Поднесува различни временски прилики од -35°C до +35°C и повеќе на лето. Единствената градба на оваа билка ќе се погрижи за влажноста и обновување на клетките.

Конечно делотворна комбинација која го намалува процесот на стареење: по 4 седмици мојата сосетка изгледаше 5 години помлада.
Дали е ова нов начин да се подмладиме без естетски хирург?


од 100 испитаници:
74% велат: намалување на брчките околу устата
29% велат: исчезнување на брчките на челото
71% велат: опуштени црти на лицето
80% велат: помлад изглед
Екстрактот од Рунолист е интегриран во комплексот за нега и е тестиран. Резултат: - особено квалитетни производи за нега со екстракт од рунолист против предвремено стареење и брчкање на лицето, оштетена, сува или мрсна кожа. Овој нов комплекс и ветува на секоја заморена кожа свежина и еластичност, како и потребна влажност. 94% од корисниците велат: лицето и деколтето благодарение на третманот од рунолист изгледаат помладо, посјајно, позатегнато и мазно.Ампули за интензивна нега

Ја регенерира кожата
Драгоцените екстракти на рунолист и алое вера во комбинација со витаминот А и токоферил ацетат (витамин Е) ја регулираат природната рамнотежа на влажноста на кожата и ја ревитализираат кожата. Оваа регенеративна интензивна нега помага при регулирање на клетките и обезбедува нежен и помлад изглед на кожата. Збогатено со витамини. Дерматолошки испитани.
Употреба: се нанесуваат 1-2 пати седмично, навечер на исчистено лице, врат и деколте.

Рунолист ампули - Intense Care

Третман за помлад изглед

Шифра на артиклот
102523
999,00 ден
Пакување: 20,00 мл Цена за 100 мл: 4.995,00 ден
Рунолист ампули - Intense Care
.
.
.