ХАИ МОБИЛАН: Bio Clinica Makedonija
 
Затвори

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PočetnaЛоша циркулацијаХАИ МОБИЛАН
Производ

HAI-MOBILAN (60 капсули)

Конечно без болки


Конечно без болки:
лекарите ви ја откриваат тајната


Како со рскавицата од ајкула, за само 7 недели, делотворно да ги намалите болките кај реумата, артрозата и кај болестите на зглобовите

Единствена сензација на природната медицина од морето!
Секогаш мислев дека лекарите знаат се за здравјето. Пред неколку години сватив дека не знам ништо за болките од артроза. Имав многу страшни болки во колковите и колената и не можев да излезам од дома. Бев очајна, одев од лекар до лекар, читав медицински списанија. Притоа обрнав внимание на еден интересен производ, базиран на технологијата на ортопедите и спортските лекари, а тоа беа капсулите од рскавица од ајкула. Еден природен производ од морето, кој навистина ефикасно помага кај сите болки во зглобовите, артритис, артроза и реума.

Конечно ослободени од болките: Брзи резултати во лекувањето со капсулите на база на рскавица од морска ајкула.

Ги конзумирам капсулите на база на рскавица од морска ајкула веќе два месеци. Веќе една недела немам никакви болки. Мојот лекар потврди дека моите зглобови се регенерирале. Сега знам дека во периодот на стареење зглобовите и рскавицата треба дополнително да се хранат, за да можат нормално да функционираат. За тоа помагаат природните состојки на рскавицата од морската ајкула, а тоа се хоиндротин и глукосамин, кои на природен начин ја штитат и обновуваат рскавицата и зглобовите. Со конзумирањето се обновуваат дисковите и за краток временски период доаѓа до подобрување на мускулно - коскениот состав.

Доброто искуство со капсулите од рскавица од морска ајкула го сподели професионалниот возач Franz Leitner:
Болките во вратот конечно престанаа
Со години имав непрекинати болки во вратните пршлени. Сега болките престанаа и конечно ги отстранив хроничните воспаленија.
Многу сум љубопитна и сакам да знам што е можно повеќе за овој природен лек. Исто така сакав да знам што е можно повеќе за морската ајкула. Сега знам дека имаат неверојатна отпорност и дека целиот скелет им се состои само од рскавица, која во најголем дел е составена од протеини и чисти минерали, глукосамин и останатти мукополисахариди. Ова се познати молекули неопходни за здравјето на нашите зглобови и зацврстување на раскавицата.

Капсулите од морска ајкула се природна алтернатива наместо инекциите и оперативните зафати. Екстрактот од морската длабочина ги намалува воспаленијата и ги подмачкува зглобовите. На овој начин можете да си го осигурате животот без болки, да ги отстраните воспаленијата и да го спречите кршењето на коските. Испробајте, без никаков ризик за вас: како читател дознајте се за капсулите од морска ајкула директно од еден специјалист. На вас останува само да го пополните купонот и за доброто на вашето здравје нарачајте ги овие капсули и дознајте за нивното чудесно дејство.

HAI-MOBILAN (60 капсули)

Конечно без болки

Шифра на артиклот
104054
20%
799,00 ден наместо  999,00 ден
Пакување: 60,00 ком Цена за 100 ком: 1.331,67 ден
HAI-MOBILAN (60 капсули)
.
.
.